Schulting en Mulder leiden na dubbel weekend VIRO Criterium Cup Twente

Peter Schulting te zien, leider van de VIRO Criterium Cup Twente bij de elite/beloften, samen met Ernst Stokkelaar van VIRO. Foto door: Sportfoto.nl – Patrick Weegink

Twee wedstrijden stonden er het afgelopen weekend op het programma binnen de VIRO Criterium Cup Twente. Zaterdag de GP Jos Lammertink – Ronde van Wierden en zondag de Ronde van Aalten. Daarin gingen verschillende renners met de overwinningen aan de haal, maar hadden de pelotons ook met diverse weersomstandigheden te maken.

Peter Schulting wist zijn leidende positie in het klassement te verdedigen bij de elite/beloften mannen, terwijl Hanneke Mulder de nieuwe leidster is bij de vrouwen. In de VIRO Criterium Cup Twente voor de Klasse 1 en Junioren heeft Emiel Jansman de blauwe leiderstrui terug.

In Wierden kwamen de vrouwen en de Klasse 1/Junioren in actie. Hedwig de Jong was daarin de sterkste in de vrouwenwedstrijd. Ze wist uit het peloton te ontsnappen en solo naar de zege te rijden. Hoewel het peloton haar in de finale nog wel in zicht had, strandden zij op zeven seconden van de winnares. Hanneke Mulder eindigde achter Elisa Serne als derde en dat was genoeg om de leiderstrui over te nemen van Phaedra Krol, die een mindere dag kende. Bij de Klasse 1/Junioren werd gesprint om de winst en daarin was Tom Huissoon duidelijk de snelste. Jansman, die ook al solo in de aanval was geweest, werd tweede en nam de leiderstrui weer over van Rick Metselaar.

Wolkbreuk in Aalten
Het was diezelfde Metselaar die het Jansman in de Ronde van Aalten lastig maakte. Hij eindigde als tweede, achter winnaar Dennis Huizinga, vanuit een kopgroep van zes. Jansman finishte als zesde en behield zo de blauwe leiderstrui. De renners reden hun slotronde tijdens een flinke regenbui. Die ging over in een grote stortbui, met onder meer hagel. Takken vielen van de bomen en putdeksels kwamen omhoog. De mannen waren net op tijd over de finish, maar de huldiging werd noodgedwongen binnengehouden.

Geen vrouwenkoers, Willemsen solo
Helaas had het slechte weer zoveel invloed dat de vrouwenwedstrijd in Aalten geen doorgang kon vinden. De vrouwen reden nog wel een korte koers, maar met name achter een auto en zonder punten voor de VIRO Criterium Cup Twente. Daarna konden de elite/beloften mannen nog een wedstrijd rijden, al was die licht ingekort. De Duitse Robin Willemsen reed al vroeg solo weg, zag klassementsleider Peter Schulting en Daan Hilbers achtervolgen, maar won uiteindelijk met twee minuten voorsprong op dat tweetal. Schulting deed goede zaken voor de VIRO Criterium Cup Twente en heeft de leiding na twee wedstrijden stevig in handen.

Over VIRO
VIRO is een internationaal ingenieursbureau en samenwerkingspartner voor vele opdrachtgevers in de industriële sector. De core business van VIRO is engineering en projectmanagement. De drie focusgebieden waarin VIRO dit toepast zijn Industriële Projecten, Machinebouw en Product Engineering. Het familiebedrijf van eigenaar Johan Visser heeft vestigingen in Nederland, Duitsland en België. Met wereldwijde projecten is VIRO een toonaangevend bureau.