Foto door: Dick Soepenberg – Sportfoto.nl.
Phaedra Krol heeft op Koningsdag de Hoppenbrouwers Koningsronde van Almelo gewonnen. Op sportpark De Sumpel van wielervereniging AWV de Zwaluwen was ze de snelste in de massasprint. Daardoor mocht de 26-jarige Groningse ook de leiderstrui van de VIRO Criterium Cup Twente aantrekken, het klassement dat ze vorig jaar op haar naam wist te schrijven. Bij de Klasse 1/Junioren greep Robert de Jong de winst in Almelo. Rick Metselaar eindigde daar als tweede en is na zijn eerdere zege in de Ronde van de Vijver nu de klassementsleider in die categorie.
De Almelose wielerronde kon in de twee categorieën op veel belangstelling van de renners rekenen. De twee kleine heuvels in het parcours en de snelheid zorgden ervoor dat het peloton in beide wedstrijden meermaals een langgerekt lint was. Daardoor bleek wegrijden op het overzichtelijke rondje niet gemakkelijk, niet geholpen door de milde weersomstandigheden. Dat zorgde er dan ook voor dat beide wedstrijden in een massasprint eindigden.
Lenferink probeert het, Krol wint
Dat er bij de vrouwen om de zege werd gesprint lag niet aan Femke Lenferink. De 20-jarige renster die in het verleden voor AWV de Zwaluwen reed, maar sinds dit jaar voor WV Schijndel in actie komt, waagde een gedurfde solo aanval. Ze had wellicht gehoopt andere rensters met zich mee te krijgen, want dat bleek een lastige opgave. Haar voorsprong bedroeg op een gegeven moment vijftien seconden, maar het peloton wist haar toch weer te grijpen. Daarna was Krol in de massasprint overduidelijk de sterkste, voor Michelle de Graaf en Marit Cent. Ze nam de leiderstrui over van Silja Bader, die de Ronde van de Vijver won, maar in Almelo niet kon starten.
Millimetersprint
Waar een aanval bij de vrouwen nog wel enigszins mogelijk was, bleek dat eerder op de dag bij de Klasse 1 en junioren een ander verhaal. Het tempo lag daar de hele koers zo hoog, dat ontsnappen niet kon. En dus werd er gesprint. Emiel Jansman was als leider van de VIRO Criterium Cup Twente aan de wedstrijd begonnen, maar moest zijn leiderstrui afstaan. In een zeer spannende eindsprint bleek De Jong net iets rapper dan Metselaar en won zo de Hoppenbrouwers Koningsronde van Almelo. Jansman werd derde, maar aangezien Metselaar onderweg punten pakte en ook al in Hengelo had gewonnen, wist hij hem toch te passeren in het klassement.
Over VIRO
VIRO is een internationaal ingenieursbureau en samenwerkingspartner voor vele opdrachtgevers in de industriële sector. De core business van VIRO is engineering en projectmanagement. De drie focusgebieden waarin VIRO dit toepast zijn Industriële Projecten, Machinebouw en Product Engineering. Het familiebedrijf van eigenaar Johan Visser heeft vestigingen in Nederland, Duitsland en België. Met wereldwijde projecten is VIRO een toonaangevend bureau.

