CVV Achilles Enschede start nieuwe jeugdafdeling

Voetbalvereniging CVV Achilles gaat deze zomer starten met een volledig nieuwe jeugdafdeling. In aanloop naar het nieuwe voetbalseizoen zullen bij de vereniging aan de Horstlindelaan in Enschede meerdere nieuwe elftallen worden gevormd, in samenwerking met de Prestige Football Academy (PFA). Achilles biedt de regionale talenten van PFA hiermee de kans zich verder te ontwikkelen in teamverband, samen met hun trainingsmaatjes. Spelers die zijn aangesloten bij PFA kunnen lid worden van Achilles om zo als team de competitie in te gaan. ”De jongens worden lid van onze vereniging, de trainingen zullen worden verzorgd door de trainers van PFA. Als vereniging zijn we bijzonder blij met dit nieuwe initiatief. Het geeft onze jeugdtak een enorme boost, precies op het juiste moment!’’

De afgelopen seizoenen nam het ledenaantal bij de jeugd van Achilles steeds verder af. Sinds de zomer van 2019 heeft de vereniging zelfs nog maar één jeugdteam over. Maar er traint regelmatig meer jeugd op het complex, namelijk Prestige Football Academy. Deze voetbalacademie geeft wekelijks training aan jonge talenten uit de leeftijdscategorieën onder 10 t/m onder 19 die zich, naast hun trainingen en wedstrijden bij hun vereniging, willen blijven ontwikkelen als voetballer. Een aantal van deze spelers liet weten dat ze heel graag met hun trainingsmaatjes, onder begeleiding van de trainers van PFA, in competitieverband willen spelen. Omdat de spelers bij verschillende verenigingen in de regio spelen, zitten ze nu nog niet in hetzelfde team. ‘’Als Achilles zien we een goede kans om in deze behoefte te voorzien. We hebben immers geen jeugdteams in deze leeftijdscategorieën. Daarnaast willen we al lange tijd onze jeugdafdeling een nieuwe impuls geven. Met de oprichting van deze prestatieve teams is die mogelijkheid er nu.”

De afgelopen maanden heeft Achilles diverse gesprekken gevoerd met PFA en is de vereniging tot de conclusie gekomen dat het, in samenwerking met PFA, meerdere nieuwe teams voor deze doelgroep kan vormen. ‘’De jongens worden lid van onze vereniging en de trainingen zullen worden verzorgd door de trainers van PFA.’’

Met de start van de nieuwe teams verwelkomt Achilles naar verwachting een behoorlijk aantal nieuwe jeugdleden. ‘’We spelen als amateurvereniging in op een behoefte van diverse spelers en we kunnen ons op deze manier onderscheiden van andere verenigingen. We bieden een platform voor toptalent. Hierdoor vergroten we de levensvatbaarheid van onze vereniging voor de komende jaren.‘’

Om in aanmerking te komen voor een plek in een van de prestatieve jeugdteams heeft Achilles afgesproken dat de betreffende spelers aangesloten moeten zijn bij PFA. Naast het begeleiden en trainen van de prestatieve jeugdteams van Achilles blijft PFA een zelfstandige voetbalacademie. De komende maanden zal duidelijk worden hoeveel teams Achilles daadwerkelijk kan inschrijven voor de competitie.

Foto Martijn Soer

Newsoutside Sportverlichting PBSoccer