Gezelligheid troef bij parcourshulpen CSI Twente

Parcourshulpen vormt een onmisbaar onderdeel van de organisatie bij een concours hippique. In  Geesteren maakt René Maathuis (54) er al een kleine veertig jaar deel van uit. Hij is ondertussen de aanvoerder van een team van vijftien mannen en drie vrouwen, die ervoor zorgen dat het hindernispark niets te wensen overlaat. Maathuis neemt er jaarlijks een groot deel van zijn vakantie voor op. Hij is niet anders gewend. “Vanaf je zestiende mag je parcourshulp zijn. Daarvoor werkte ik al mee achter de schermen. Dat is altijd een beetje van vader op zoon gegaan. Mijn vader en ooms waren het al, van onze twee zoons is Bas het en doet Erik op de achtergrond mee.” Vanaf een dag of tien voor het concours worden vlaggen opgehangen, de doeken om de bouwhekken en reclameborden geplaatst en parkeerplaatsen uitgezet. Op wedstrijddagen moeten de hindernissen tijdig in de ring staan en waar nodig balken opnieuw worden geplaatst als deze worden afgesprongen.  Na afloop worden vier dagen gereserveerd om de accommodatie weer in originele staat terug te brengen.

Bijna vanzelfsprekend
Voor René Maathuis is het vanzelfsprekend dat hij voor, tijdens en na het evenement de handen uit de mouwen steekt. “Al toen ik hiermee begon was Geesteren een heel groot concours. Vrachtwagens uit heel Nederland en daarbuiten komen ons dorp binnen. Dan wil je wel meehelpen.” Hij herinnert zich nog als de dag van gisteren de sfeer van weleer. “Mannen als Jan Maathuis (geen familie), Jan Koopmans en Frans van Meggelen gooiden op zondag na afloop van de Grote Prijs hun overgebleven munten op tafel. Dan werd een vat bier aangeslagen en werd het groot feest, omdat iedereen blij was dat het weer goed was verlopen. Na het concours gingen we altijd met de club in een bus naar het CHIO in Rotterdam.” De gezelligheid van toen is er nog steeds, ervaart René Maathuis. “Dat is het mooiste aan onze groep. Een van de meiden komt van de Utrechtse Heuvelrug, een andere uit de buurt van Ermelo. Die heeft verkering met een van de hulpen. Ze lopen mee en worden geaccepteerd. Als het concours erop zit, genieten we nog even samen na met een barbecue.”


Een groot deel van de groep parcourshulpen van het CSI Twente. Derde van rechts staand René Maathuis.

Tekst: Willem Pfeiffer, Hippisch Twente.nl

Newsoutside Sportverlichting PBSoccer