Door: Gerry Grave
STEVO uit Geesteren was afgelopen weekend de grote winnaar in 1G. De formatie van trainer Michiel Mensink won op eigen veld met maar liefst 3-0 van hoogvlieger NEO. Voor rust scoorden Stan Kraaijvanger en Joes Masselink. Roy Wigger tekende na een klein uur spelen voor de derde Geesterense treffer.
Moeilijke zondag
David tegen Goliath was wat op De Peuverweide gold. STEVO in degradatienood en NEO in bloedvorm, maar omdat 1 plus 1 niet altijd 2 is, kon het gebeuren dat de thuisploeg het duel won. Het kostte hen gek genoeg niet eens veel moeite: een prestatie op zich. Hoewel STEVO er niet heel goed voor staat, komt menig tegenstander met angst en beven naar het voetbalgek dorp. Voor NEO gold dat niet per se, al wisten ze wel degelijk dat de ploeg uit Geesteren ergens toe in staat is. Assistent-trainer Laurens Oude Breuil van NEO weet er alles van; ook zijn team ondervond een sterke tegenstander die moest en dus vol gas gaf. Voor aanvang van het duel gaf hij als volgt aan: ,,STEVO is natuurlijk een tegenstander die het op natuurgras van hard werken en de mouwtjes opstropen moet hebben. Tel daar de fanatieke aanhang bij op dan weet je dat je een moeilijke zondag krijgt.”
Nog elf finales
Die moeilijke dag kwam, want STEVO was gewoon de betere van de twee en won volkomen verdiend. Door de zege zijn ze weer een stapje verder in hun doel ook volgend seizoen op dit niveau te willen spelen. DVC’26, dat een plek onder STEVO staat, verloor en dus wipte de formatie van Mensink over die ploeg heen en weet het nu drie teams onder zich. Het zou genoeg voor handhaving zijn, maar zover is het nog lang niet: elf finales volgen. Niet alleen voor STEVO, ook voor NEO dat in plaats van tweede nu vierde staat en het gat met koploper SVZW niet kon verkleinen; negen punten is veel, maar onder het mom ‘niets is onmogelijk’ gaan ze er met elkaar voor. Oude Breuil was verre van blij en kort, maar krachtig in zijn commentaar. ,,Het was verdiend en wij waren niet goed.”
Dodelijk effectieve omschakeling
Volgens Mensink moet ‘Steeds Vooruit’ in staat zijn het vege lijf te kunnen redden. Even wat lucht betekent een goed gevoel voor een trainer en dus kon hij met een gerust hart naar Oostenrijk om er van een welverdiende vakantie te gaan genieten. Dat kon hij gisteren ook, want zijn ploeg deed het geweldig: ,,3-0 tegen NEO is natuurlijk super. We waren vanaf minuut één tot en met negentig de bovenliggende partij. We waren dat vooral vanuit de omschakeling. Dat werkte heel goed, want NEO creëerde niets en wij kregen legio kansen.” De oefenmeester heeft een mooi plan voor de rest van het seizoen om te slagen in de missie die handhaving heet. ,,We moeten van de bovenste ploegen zien te winnen. Dit geeft echt vertrouwen voor de rest van het seizoen.”



