Verdiende overwinning SVZW.

SVZW toog gistermiddag naar Enschede om daar de strijd aan te gaan met de mannen van Sparta in een ontmoeting die onder leiding stond van scheidsrechter Souhuwat. De bezoekers wilden zich revancheren op de thuisnederlaag een week eerder tegen concurrent Longa ’30 om de koppositie vast te houden.

In die eerste vijf minuten was het vooral aftasten en in de 7e minuut ontsnapte SVZW aan de 1-0, werd het een corner van waaruit uiteindelijk over gekopt werd. Allengs werden de Wierdenaren sterker en dat leidde in de 17e minuut tot de 0-1 door Jasper Groothuis uit een scrimmage. Het schot van diezelfde Groothuis in de 26e minuut leverde een corner op, geen doelpunt. De gastheren leden nogal eens (onnodig) balverlies en de sterk spelende Jasper Groothuis testte Sparta doelman Quirijn Kiers andermaal, opnieuw resulterend in een corner.

Doordrukken lukt niet
SVZW was niet bij machte om door te drukken en kreeg Jorn Jonge Poerink een uitstekende kans om de gelijkmaker aan te tekenen, echter zijn poging ging huizenhoog over het doel van Julian Bakker. De gasten bleven de bovenliggende partij maar verzuimden de score uit te breiden en in de 42e minuut betaalde de ploeg dat manco bijna door de gelijkmaker te incasseren, met de nodige mazzel ontsnapte SVZW, ook na de poging van Loek ten Bos op slag van rust. Ruststand 0-1.

Nek aan nek
Na de thee verschenen twee ongewijzigde ploegen op het veld en zagen de toeschouwers direct na aanvang hoe SVZW speler Yessin Maskoul net te laat arriveerde om de 0-2 binnen te schuiven. Even later kopte aan de andere kant Jorn Jonge Poerink over en in de 55e minuut kwam Sparta alsnog op gelijke hoogte via een wat vreemd doelpunt door Gabriel Genc, maar die telde wel degelijk: 1-1. In de 61e minuut mocht Jasper Groothuis een vrije trap nemen, scoorde Maarten Jansen niet maar ontving wel de gele kaart vanwege hands.

Voorsprong
Sparta coach Tim Engbers paste in de 62e minuut zijn eerste wissel toe door Atif Arabou te vervangen door Koen Kremers. Twee minuten later was het raak na een mooie aanval van SVZW over rechts via Jesper Middelkamp wiens voorzet werd binnen gegleden door Maarten Jansen en de 1-2 op het scorebord verscheen. Dubbele wissel dan bij Sparta: Luca Renssen en Jorn Jonge Poerink maakten plaats voor Mats Holtkamp en Luuk de Haan. SVZW sluitpost Julian Bakker toonde zijn kunnen nog maar weer eens in de 67e minuut toen hij op sublieme wijze zijn ploeg van de gelijkmaker redde. Dat deed zijn collega een minuut later aan de andere kant niet door de voorzet van de ontketende Jesper Middelkamp niet te pakken, waarop Maarten Jansen dit buitenkansje verzilverde: 1-3.

Trainer Frank Eeftink wisselde in de 72e minuut Yessin Maskoul voor Ferdi ter Avest, de laatste miste in de 78e minuut een opgelegde kans op de 1-4 en even later idem door Mats Knol. Met nog zo’n tien minuten op de klok wisselde SVZW Alen Ramic voor Kevin Krommendijk en mocht tweevoudig doelpuntenmaker Maarten Jansen gaan douchen, voor hem kwam Sem Jager. Sparta geloofde er in die fase niet meer in. Tom Weeren ontving nog de gele kaart en de wedstrijd werd beëindigd met een 1-3 overwinning voor de Zwaluwen. Volgende week ontvangt SVZW het team Van DZOH uit Emmen op sportpark Het Lageveld, aanvang 14.45 uur.

Newsoutside Your Energy Club PBSoccer Teammaterialen