Foto: Gerrit Alink
Goor vierde dubbel feest
Door: Gerry Grave
Goor was dit weekend een waar voetbalwalhalla. Nog net geen Spakenburg, Groesbeek of Katwijk, maar wél twee periodekampioenen uit de stad: GFC op zaterdag en Hector op zondag. Ze hebben het geweten in het Goorse, want op beide dagen was het er aardig verlicht én rumoerig: groot feest immers. En dat werd op die manier gedeeld.
Moormann beslist het voor GFC
Op zaterdag was het in Glanerbrug al redelijk vroeg kat in’t bakkie voor GFC in de vierde klasse E, want na goals van Morris Storm en Tim Wassink leidde het team van trainer Edward Wassink met 2-0. De fusieclub kwam dan nog wel voor het rustsignaal tot 1-2 terug, maar Thijs Moormann schoot de gasten na iets meer dan een uur spelen naar de winst. Vlak voor tijd werd het nog 2-3, maar dat maakte niet meer uit; de concurrent uit Deventer, FC RDC, verloor bij ESC’21 en dus was de eerste periodetitel voor de club uit Goor een feit.

Onnodig
Dat het nog 2-3 werd, vond Wassink onnodig. ,,We hadden na de 1-3 verder moeten uitlopen.” Hij wist echter ook dat FC RDC op het moment dat zijn club met 3-1 leidde op een 2-0 achterstand stond. Er moest dus een soort wonder gebeuren om de eerste prijs van het seizoen nog uit handen te geven. Toen de scheidsrechter voor de laatste keer op zijn fluitje blies, was de blijdschap in het GFC-kamp enorm. In 2023 werd voor het laatst een (vervangende) periodetitel gewonnen. GFC eindigde toen als tweede in de vierde klasse. Wie weet kan men de sprong nu wél maken. Wassink blijft ook nu realistisch en is vooral blij. Hij blijft ook van week tot week kijken en ‘ziet wel’ waar het Goors schip strandt.
Zijden draadje
Tot in de kleinste uurtjes vierden zijn spelers en vele anderen feest. In de kantine, erbuiten, maar ook de stad werd onveilig gemaakt. De spelers van Hector, die een dag later op eigen veld tegen TVO uit Beckum, aan de bak moesten om in hetzelfde doel als hun stadsgenoten te slagen, lagen al op één oor. Last van het GFC-feestje hadden ze niet, want TVO werd met 4-3 verslagen. De winst hing echter aan een zijden draadje, want Raúl Jimenez besliste het duel in de laatste minuut. Voor TVO heel zuur, want de gasten gingen steeds beter spelen. Ze roken de winst en die was niet onverdiend geweest. Joost Minkjan, met ingang van dit seizoen trainer in Goor, zag het en was dus enorm verheugd toen Jimenez de bal tegen de touwen joeg.
Het Joost Minkjan-effect
Minkjan, die jaren geleden zelf in het eerste van Hector speelde en weet wat het winnen van een prijs als deze inhoudt, weet nu dus ook hoe zoiets als trainer voelt. Hector, dat vorig seizoen net boven de degradatiestreep eindigde, is nu een team dat bovenaan staat. Of het het Joost Minkjan-effect is? Minkjan durfde wel op een leuke toon te reageren en zei daarom: ,,Zo zachtjes aan.” De oefenmeester zorgde er in ieder geval voor dat Hector weer op de kaart staat en met de eerste periodetitel op zak voetbalt het uiteraard ook een stuk gemakkelijker.
Met Hector wil hij op de kaart blijven staan en dus gaat het vanaf volgende week gewoon verder met ‘Neede uit’. GFC gaat ook verder, want als je bovenaan staat, dan wil je daar ook blijven staan. Wie weet zit er nog meer in. GFC speelt dan in Holten tegen Blauw Wit’66.


