Twee mal winst voor BC Bousema/JBSCues.nl

Jeffrey Jorissen, foto: Jaap Gönning

De driebandenspelers van het Lochemse BC Bousema/JBSCues.nl heeft aan het dubbel weekend vier punten overgehouden. Zaterdag werd het in de “Oostelijke” derby in Den Ham tegen Harwig-OERbesitas 0-8 met teammoyenne van de ploeg van Ronny Hazewinkel was 1.509.

Zondag ontving zijn ploeg STZ uit Zundert. Halverwege had de formatie een 4-0 voorsprong door overwinningen van Johan Loncelle op Francis Forton en van Martin Horn die nipt Roland Forthomme de baas was. In het tweede deel won Jeffrey Jorissen met 40-23 in 16 beurten, maar moest Gökhan Salman een verliespartij incasseren tegen Thorsten Frings (38-40).

Zaterdag was Gökhan Salman te sterk voor captain Stefan Lenting. De man uit Turkije won in 28 beurten met 26-40. Zijn hoogste serie was zeven caramboles.

Zondag zag het er een lange tijd naar uit dat hij ook zijn partij in winst wist om te zetten. Halverwege had hij een voorsprong van 25-14 en kort voor afloop zelfs een 38-32 voorsprong. Frings gaf zich echter niet gewonnen en sloot in de 29ste beurt af met een serie van acht caramboles.

Jeffrey Jorissen had in zijn partij zaterdag geen enkele moeite met Rob Lamboo. De man uit Beuningen boekte zijn tweede overwinning van dit seizoen door zijn opponent in 25 beurten te verslaan met 25-40.

Zondag tegen Sam van Etten ondervond hij meer weerstand. Na 14 beurten keek hij tegen een 19-23 achterstand aan. Na een kleine serie van drie caramboles besliste hij in de 16e beurt de partij met een serie van 18 caramboles. Van Etten bleef op 23 steken.

Martin Horn had zaterdag tegen zijn landgenoot Andreas Niehaus meer moeite dan gedacht om de partij over de streep gte trekken. Bij de stand 37-30 in zijn nadeel besliste hij alsnog de partij met een serie van tien caramboles.

Een dag later herhaalde de Duitser bijna het huzaren stukje tegen de Belg Roland Forthomme. Bij de stand 28-30 begon hij opnieuw aan een indrukwekkende serie. Hij miste de elfde op een haar na en had voor de laatste twee caramboles toch nog vijf beurten nodig. Forthomme bleef steken op 38 caramboles.

Johan Loncelle, die zaterdag niet in actie kwam, keek halverwege tegen Francis Forton tegen een 16-22 achterstand aan. Hij gaf zich echter niet gewonnen en mede door acht nullen op rij van Forton trok hij in het Belgisch onderonsje na 27 beurten aan het langste eind. Forton kwam niet verder dan 28 caramboles.

Stefan Galla, die alleen zaterdag in actie kwam had het na de pauze, 12-20, tegen Theo Moes even moeilijk, 23-26, maar had daarna het ritme direct weer te pakken en won in 26 beurten met 23-40.

“Dit was natuurlijk een fantastisch weekend voor ons. Niet alleen winnen in Den Ham, maar vooral vandaag van een directe concurrent voor de play off plaatsen”, aldus Jeffrey Jorissen die er nog aan toevoegde dat de serie 18 caramboles van vandaag de hoogste is die hij in de ere divisie heeft gemaakt.

Newsoutside Your Energy Club PBSoccer Teammaterialen