(Zaterdag 25 oktober, sportpark het Westerpark in Mariënberg)
Door: Alfred Dorgelo
Komende zaterdag zijn wij op het vertrouwde Westerpark gastheer voor voetbalvereniging Avereest, die normaal gesproken bivakkeren op sportpark de Balk aan de Hoogeveensweg nr. 32B in het pittoreske Balkbrug. Hoe komt een hond aan vlooien en hoe komt Balkbrug eigenlijk aan haar naam?
Nou, Balkbrug is ontstaan aan het kanaal de Dedemsvaart. Het schijnt dat Balkbrug zijn naam dankt aan een grote balk die onder een brug in het kanaal lag. Deze balk moest voorkomen dat schepen met een te grote diepgang deze brug konden passeren. Balkbrug duzz.
Van de week had ik goede vriend Gerbrand Adriaensz Bredero op bezoek, hij was in de buurt! Kwam even een bakkie doen met de Klepperman en met mij naderhand een biertje! Het kan verkeren hè. Dat zei Bredero ook. Meerdere malen zelfs. We kregen het namelijk over Avereest, de tegenstander van komende zaterdag. Want vorig seizoen wist Avereest ternauwernood de voeten droog te houden. In de na-competitie, voor het behoud van de 4e klasse, maakten ze vervolgens eindelijk korte metten met deze en gene. Deze lijn trekken ze momenteel dit seizoen door. Want wat schetst nou onze verbazing. Onze vrienden van de Balk staan gewoon keurig op plek nr. 2, met 10 punten uit vier duels. Daar kocht je vroeger in Balkbrug bij Plus Nanning euh…Jumbo Naning gewoon mooie volkoren broden voor. Nu is Nanning overgenomen door het Friesche Posiez. Weet niet of de winkelketen van oorsprong Fries is maar het is wel een naam waar je je tong over kunt breken. Echt wel! We waren zaterdag trouwens nog even in Leeuwarden. Jemig, je waant je bijkans in het buitenland. Begint zo’n vrouw ook nog eens Fries tegen mij te lullen, ik verstond er geen bal van. Was blij dat ik Jelle en Lieke tegen het lijf liep, konden wij nog even gewoon ouderwets ABM met elkaar lullen. (Algemeen Beschaafd Mainbargs). Herkenning alom. Op een voetballoze zaterdag toch nog even over het spelletje gehad net zoals met Bredero deze week. Hij zei: het kan verkeren. Tja, de ploeg van trainert Jos Gruppen (2e seizoen, goede kennis van onze trainert) begon met een gelijkspel tegen het sterke Hardenberg’85. Vervolgens noteerden het alleen maar keurige winstpartijen en dito uitslagen tegen achtereenvolgens Sportlust (4-2), OWZ’25 (5-0) en het Nijverdalse DES (2-1).
Een snelle cijferaar heeft dan allang berekend dat de Tricolores 10 uut 4 hebben. Oh, dat had ik ook al gezegd. Sorry, mea culpa. Ze praten in Balkbrug ook wel een aardig woordje over de spreekwoordelijke grens. Als ze over ons spreken, noemen ze ons Rossoneri (Italiaans, als ik mij niet vergis). Is Tricolores niet Frans? Was nooit zo goed met talen. En mijn Balkbrugse geweten had het zelfs over ‘Nach Mass’.
Dat is Duuts, kan niet anders. Wij wonen niet veur niks vlak bij de grens. Was ik deze week ook nog. Met de kinderen ff naar Rheine, naar de plaatselijke Zoo geweest. Het regende behoorlijk dus van al die 1000 dieren hebben wij er amper 100 gezien. De rest verschool zich heerlijk onder paraplu’s, rotspartijen en afdakjes. Gaf ze geen ongelijk, van Duutse regen word je ook nat.
Maar dat geweten oreerde een mooi eind de Balkbrugse nacht in. Ze hebben de wind (voorlopig) in de zeilen. Een goeie bekercampagne en een competitiestart ‘Nach Mass’, naar weltevredenheid duzz. De stukkiesschrijvert predikte van hetzelfde laken een mooi driedelig pak. Er wordt weer voor elkaar gewerkt en het team straalt plezier uit, dan kom je een heel eind! Dat ze weinig blessures kennen helpt natuurlijk ook mee. Alleen die Jurgen Visscher, die schoonmoe tegen de moeder van onze Lars moet zeggen, dut dit seizoen niet meer mee. De knie kaputt! Is inmiddels geopereerd maar zit zaterdags wel in de dug-out. Hij twittert nu op X, dacht al zoiets. Er werd behoorlijk krom geluld op dat platte medium. If you can’t beat them, join them! Mooi man. De Louwdijk-Rooth formatie is dus op stoom. Zaak voor ons om de wind te laten zakken. Lukt ons dat? Onze trainert, Wouter Tabbers, mag andermaal weer puzzelen met zijn opstelling. Een witte doktersjas zou hem niet misstaan, als je begrijpt wat ik misschien bedoel!
Ach, het is nog steeds 11 tegen elf. In principe kan er niemand vrij staan, we moeten gewoon ten strijdde trekken en dan maar kieken waar het roodzwarte schip strandt. Vorig seizoen wisten wij thuis te winnen met 1-0, uit verloren wij nipt met 2-1.
Wat zegt het verleden in het huidige heden? Garanties! Die hebben wij nu éénmaal niet! Je weet dat je ooit bent geboren en dat je op een dag met de neus omhoog gaat. In de tussenliggende periode moet je er wat van maken met z’n allen. Samen is niet alleen! De belastingdienst vind je sowieso…
Wij als voetballiefhebbers doen dat meestal op zaterdagmiddag tussen pak ‘m beet half drie en vijf uur. We hebben drie smaken: winnen, gelijkspelen of verliezen! In de 3e helft weten wij het allemaal (weer) beter maar je gemoedstoestand wordt bepaalt in de eerste en 2e helft. Wat ik oe brom! Bredero nam nog een slok van zijn bier. Ja, ja…het kan inderdaad verkeren. Zo ben je bijna de pineut en zo ja sta je bovenaan te koekeloeren. Wij staan voorlopig op een zevende stek. Vier uut vier. Dat is niet goed maar ook niet slecht! Verloren van clubs waar je van kunt verliezen, gewonnen waar je van moet winnen en gelijkspelen tegen de club VKV/AKV verderop, waar je ook van had kunnen winnen maar zelfs van had kunnen verliezen. Kortom.
Zeg het maar. ‘Nach Mass’ giet het nog niet op het Westerpark. We hebben betere tijden gekend! Maar nogmaals: het kan verkeren. Ineens kan het gaan lopen, ineens gaan alle voetjes dezelfde kant op. Hoe dan? Nooit stoppen met proberen en zeker niet met geloven. Vertrouwen op een goede afloop! Geloof er nou maar in. Gewoon kop d’r veur! Waan oe David in het kwadraat….
Goede vriend Bredero zei het van de week nog: het kan verkeren.
Mede daarom voorspel ik een klinkende 3-1 overwinning, dat is de prognose voor zaterdag en daar moeten jullie het maar mee doen want dan smaakt dat biertje of pretkegel ook weer een stuk lekkerder in de 3e helft.
Scheidsrechter is de heer Raymond Kolleman, die heeft ons vaker gefloten als ik mij niet vergis. Vanaf half drie zal Kolleman op zijn mooie fluit gaan blazen op het Westerpark.
Blazen wij Balkbrug omver? Houdt Avereest de wind in de zeilen of maakt het elftal van Tabbers de Tricolores vleugellam? Genoeg geluld, Veule wille maar vooral veule Skik. Kop d’r Veur! Joah, mag wel zo. (AD)


